آیا به استفاده از قرص های لاغری برای کاهش وزن فکر می کنید؟

دوباره فکر کن!!!!
اگر مجلات را می‌خوانید، تلویزیون تماشا می‌کنید، یا از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد تبلیغات، آگهی‌های بازرگانی یا تأییدیه‌های درخشان سلبریتی‌ها برای محصولات کاهش وزن مانند قرص‌های لاغری، «چای‌های شکم صاف» یا ملین‌ها را دیده‌اید.

در حالی که این روش‌ها گاهی اوقات ممکن است در کوتاه‌مدت موثر باشند، اما به‌طور باورنکردنی خطرناک هستند و در واقع منجر به کاهش وزن طولانی‌مدت نمی‌شوند.

استفاده از قرص های لاغری و ملین ها برای کاهش وزن مضر است و می تواند عواقب سلامتی شدیدی مانند آسیب کبدی، آریتمی های قلبی و آسیب های گوارشی داشته باشد .

استفاده از این محصولات همچنین یک عامل خطر برای ایجاد یک اختلال غذایی خطرناک (مانند بی اشتهایی یا پرخوری عصبی) است .حدود 28.8 میلیون آمریکایی در طول زندگی خود دچار اختلال خوردن خواهند شد و سالانه 10200 مرگ و میر به دلیل اختلالات خوردن وجود دارد .ا

دو مطالعه اخیر خطر بسیار زیادی را در استفاده از این محصولات نشان داده است: زنان جوانی که از قرص های لاغری و ملین ها برای کاهش وزن استفاده می کنند، نسبت به کسانی که از آن محصولات استفاده نمی کنند، بیشتر در معرض ابتلا به اختلال خوردن هستند. در واقع، زنان جوانی که از قرص‌های لاغری بین 9 تا 15 سال استفاده می‌کردند، 5 برابر بیشتر از زنانی که از قرص‌های لاغری استفاده نمی‌کردند و آنهایی که از ملین‌ها برای وزن استفاده می‌کردند، در 1 تا 3 سال آینده تشخیص اختلال خوردن دریافت کردند. احتمال ابتلا به این تشخیص 6 برابر بیشتر از کسانی بود که از ملین استفاده نمی کردند .


فشار برای کاهش وزن و لاغر ماندن در اطراف ما وجود دارد، از طریق تلویزیون، فیلم ها و حتی اینستاگرام و تیک تاک. قرص های لاغری و ملین ها اغلب به عنوان یک راه “آسان” برای انجام این کار در نظر گرفته می شوند، و متأسفانه، این محصولات به قدری آسان در دسترس هستند که حتی افراد خردسال نیز می توانند آنها را بدون نسخه از فروشگاه مواد غذایی یا داروخانه محلی خود خریداری کنند. خوشبختانه تلاش‌های مستمری برای جلوگیری از فروش این محصولات به خردسالان وجود دارد. جلوگیری از دست دادن مصرف کنندگان به خصوص نوجوانان به این محصولات ممکن است راهی برای جلوگیری از ایجاد اختلالات خوردن باشد!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *